Pałacyk Oborskich prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną zarówno w budynku Muzeum jak też na terenie miasta. Skierowana jest ona do osób w każdym wieku, do dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych, do dorosłych.
Proponujemy zajęcia oraz warsztaty edukacyjne dla grup zorganizowanych związane z prezentowanymi wystawami muzealnym, wzbogacane o elementy interaktywne, manualne. Dzięki nim Muzeum jest miejscem interesującym, przystępnym oraz przyjaznym dla każdego.
Pałacyk Oborskich realizuje także cyklicznie rodzinne warsztaty związane z historią miasta czy zabytkami znajdującymi się w zbiorach Muzeum.
Dla starszych proponujemy zwiedzanie wystaw muzealnych z przewodnikiem oraz poznawanie naszego miasta z pracownikami Muzeum (np. spacery po mieleckim cmentarzu parafialnym).
Oświetlenie. Historie wybrane - oprowadzanie z przewodnikiem
Oprowadzanie wraz z przewodnikiem po czasowej wystawie dla grup zorganizowanych. Obligatoryjna, wcześniejsza telefoniczna rezerwacja terminu.
Nie zabraknie licznych ciekawostek, interesujących historii związanych z prezentowanymi eksponatami czy nawet pewnych kontrowersji z życia historycznych bohaterów.
Koszt:
dzieci (do 7 lat) - bezpłatnie
dzieci (powyżej 7 lat) - 3 zł/osoba
dorośli - 5 zł/osoba
emeryci i renciści - 3 zł/osoba
Zapraszamy do kontaktu i zwiedzania!
Zapisy oraz szczegółowe informacje
tel: 17 787 4982
lub
Oświetlenie. Historie wybrane - warsztaty dla dzieci i młodzieży
Pałacyk Oborskich w Mielcu zaprasza grupy zorganizowane ze szkół oraz przedszkoli na warsztaty związane z wystawą „Oświetlenie. Historie wybrane” realizowane do połowy lutego 2023 roku.
Przedszkolaki dzięki animowanemu filmowi wraz z kosmonautą Beniem przeniosą się w czasie, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę świeci w nocy. Zobaczą też co oświetlało jaskinie oraz średniowieczne zamki. A także wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Materiał przygotowany jest specjalnie dla naszych najmłodszych widzów. Zaprasza ich do interakcji poprzez pytania oraz powtarzanie nowych słów.
Na dzieci i młodzież ze szkół podstawowych zamiast filmu czeka edukacyjna prezentacja z licznymi ciekawostkami, ilustracjami oraz filmami rozszerzającymi informacje prezentowane na wystawie.
Najmłodsi zwiedzą też interaktywną wystawę czasową pokazującą historie oświetlenia od pradziejów, poprzez lichtarze, pochodnie w średniowieczu i nowożytności, losy Ignacego Łukasiewicza, czasy elektryfikacji, aż do końca epoki PRL-u. Zobaczą prehistoryczną grotę i jej mieszkańca jaskiniowca, dawny zamek i wyposażenie rycerza, kolekcję przepięknych lamp naftowych, uliczkę Mielca sprzed około 100 lat czy pokoik „wyjęty żywcem” z minionej epoki i wiele innych.
Podsumowaniem zajęć będzie wspólne wypełnienie kart pracy, z kolorowankami, zagadkami i łamigłówkami, które dzieci otrzymają jako prezent na własność.
Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.
Ilość terminów mocno ograniczona. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń!
Koszt:
dzieci (do 7 lat) - 2zł/osoba
dzieci (powyżej 7 lat) - 5 zł/osoba
Zapisy oraz szczegółowe informacje
tel: 17 787 4982
lub